CZY WARTO?… INWESTOWAĆ W SIEBIE? SZKOLENIA, SZKOLENIA, SZKOLENIA.

szkolenia
 

Wielokrotnie pisałam już na temat rozwoju zawodowego i osobistego. Jedno jest pewne, warto wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności o kwestie, które mogą nam się przydać w życiu, ale przede wszystkim pracy zawodowej. Dobrze jest te informacje również aktualizować, gdyż pewne obszary zmieniają się nieustannie wraz z zmianami rzeczywistości.

W jaki sposób możemy to zrobić? Na przykład poprzez szkolenia.
Szkolenia możemy podzielić na różnorakie typy w zależności od formy oraz rodzaju umiejętności które chcemy rozwinąć czy jakie uprawnienia zdobyć.
Pod względem merytoryki szkoleń rozróżniamy:
 
– szkolenia zawodowe – czyli takie, dzięki którym wzbogacamy swoją wiedzę zawodową, kwalifikacje zawodowe ale też aktualizujemy lub zdobywamy nowe uprawnienia. Niezbędne do wykonywania pracy zawodowej.
 
– szkolenia z kompetencji miękkich – czyli tzw. Umiejętności interpersonalne w szerokim zakresie. Niezbędne do wykonywania jakiejkolwiek pracy zawodowej ale przede wszystkim w wszelkich kontaktach społecznych: w rodzinie, ze znajomymi, w sklepie czy np. na wywiadówce u dziecka w szkole 😉 Umiejętności, te, np. negocjacji, autoprezentacji, przemówienia, pewność siebie czy perswazji można nabyć i „oszlifować” dzięki szkoleniom.

Ze względu na sposób organizacji szkoleń rozróżniamy:

 
– szkolenia zamknięte lub otwarte  – organizowane w ograniczonej grupie i sali wykładowej, prowadzone przez trenera/szkoleniowca. Realizowane są w konkretnym miejscu, do którego należy dojechać.
 
– szkolenia e-learningowe – realizowane przez internet, czyli można uczestniczyć w nich nie wychodząc z domu, przy komputerze, praktycznie o każdej porze. Rozróżniamy tutaj również tzw. Webinaria, czyli internetowe seminarium, prowadzone i realizowane za pomocą narzędzi webcast, które umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami.
– indywidualne – realizowane tylko dla jednej osoby, np. coaching, konsultacje J

– grupowe – realizowane dla pewnej grupy osób, przeważnie od 8 do maksymalnie 20, w formie bezpośredniej lub learningowej.
Biorąc pod uwagę ten podział szkoleń przygotowałam dla Was wykaz stron, firm, w których możesz odnaleźć coś dla siebie. Możesz dbać o swój rozwój w formie szkoleń bez względu na to, czy masz czas, czy możesz wyrwać się z domu czy wolisz robić to przy komputerze, a także w zależności od tego, co chcesz u siebie rozwijać.
Odpłatność za te kursy jest również różna – możesz znaleźć dla siebie kursy bezpłatne lub płatne, jednak w cenach czasami przystępnych i promocyjnych.
Dla każdego coś dobrego.

Jeżeli szukasz szkoleń typowo zawodowychmających na celu zdobycie kwalifikacji zawodowych polecam Ci następujące wyszukiwarki ofert firm szkoleniowych, z podziałem na miejscowości czy regiony.

Szkolenia zawodowe lub z zakresu kompetencji miękkich bez względu na formę czy stacjonarnie czy w formie learningu znajdziesz tutaj:

 
Jeżeli natomiast  pragniesz u siebie rozwinąć kompetencje miękkie, niezbędne w życiu zawodowym ale przede wszystkim w życiu, polecam Tobie  szkolenia, które mają do zaoferowania trzy niesamowite kobiety:

 
Axela poprowadzi Cię przez obszary szkoleń z zakresu rozwoju osobistego: coaching, wystąpień publicznych, a także z zakresu rozwoju zawodowego –  online marketing, Branding i projektowanie czy tworzenie w sieci.
Organizuje szkolenia stacjonarne, osobiste w Londynie i Zurychu ale także online/skype.
Axela prowadzi szkolenia również w języku angielskim co naprawdę jest wielkim atutem, a także udziela konsultacji. Zapraszam na stronę internetową TAO Living, którą tworzy wraz z Darią Jędraszyk oraz facebook. Zapraszam również bezpośrednio do Axeli i jej strony.
 
Axela-Rinoa

 

2. Katarzyna Szałacha Cross Coaching
 
Kasia to specjalistka od coachingu, poprowadzi Cię przez sfery rozwoju osobistego ale również zawodowego. Szkolenia organizowane są w Warszawie w trybie stacjonarnym. Zapraszam na jej stronę.
coachin-katarzyna-szalacha
 
 
Jeżeli masz problemy z głosem, lub po prostu chcesz nad nim popracować, polecam szkolenia Marty. Praca nad oddechem i głosem jest ważna w wszelkich wystąpieniach publicznych, redukcji stresu, samorozwoju oraz rozwoju zawodowego. Prawidłowy oddech jest cennym darmowym narzędziem, którego warto się nauczyć. Oddech również jest wykorzystywany jako narzędzie terapeutyczne w pracy z emocjami oraz pracą nad tu i teraz.
Marta prowadzi szkolenia stacjonarnie ale też w formie webinarii, Warszawa, okolice lub po prostu sieć.
marta-kuszakiewicz

 

Warto więc się rozwijać, trenować, doszkalać czy doskonalić. Jak głosi Koncepcja Life Long Learning, która  jest wiodącym elementem strategii lizbońskiej, ogłoszonej w 2000 roku przez Unię Europejską: Uczymy się przez całe życie.
 
Świat się zmienia, zmieniamy się również my. Wraz ze stałym postępem naukowo-technicznym rosną również wymagania wobec pracowników. Nie chodzi tu tylko o rozwój zawodowy ale przede wszystkim o rozwijanie umiejętności osobowościowych niezbędnych w relacjach międzyludzkich.
 

 

Zajrzyj proszę na podane strony, a zapewniam Cię, że się nie zawiedziesz.

24 thoughts on “CZY WARTO?… INWESTOWAĆ W SIEBIE? SZKOLENIA, SZKOLENIA, SZKOLENIA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.