Nowa książka – „Moc pozytywnego myślenia w biznesie”

Dzisiaj mam dla Was recenzję książki, z której czerpałam materiały na kilka inspirujących artykułów.

 To książka, którą warto przeczytać i wdrożyć w życie.

 

moc pozytywnego myślenia w biznesie

 

 „Moc pozytywnego myślenia w biznesie” Scott W. Ventrella

 Książka oparta na ruchu pozytywnej psychologii w dzisiejszym biznesie. Ruch ten oznacza pokonywanie postaw prowadzących do porażek na własne życzenie oraz rozwijanie naszych talentów i cech pozytywnych. Wiele z zasad tego nowego myślenia wywodzi się bezpośrednio z koncepcji zawartych w klasycznym bestsellerze Normana Vincenta Peale’a Moc pozytywnego myślenia.

Scott Ventrella we współpracy z Peale Center i najważniejszymi korporacjami USA, zaadaptował większość tych koncepcji, tworząc uporządkowany program dla ludzi biznesu, pozwalający im osiągnąć wyższe poziomy wyników w życiu osobistym i zawodowym.
Moc pozytywnego myślenia w biznesie dostarcza każdemu z nas praktycznych sposobów rozwinięcia i faktycznego wzmocnienia dziesięciu cech osoby myślącej pozytywnie:
 
1.      Optymizm
2.      Entuzjazm
3.      Wiara
4.      Prawość
5.      Odwaga
6.      Pewność siebie
7.      Determinacja
8.      Cierpliwość
9.      Spokój
10.  Skupienie
 
Każdy z nas posiada te dziesięć cech osoby myślącej pozytywnie, niektóre z nich bywają jednak uśpione. Wszyscy możemy je reaktywować i wykorzystać w trudnych sytuacjach aby uzyskać pozytywne wyniki.
 
Z książki dowiesz się, w jaki sposób pokonać negatywne bariery związane z naszymi postawami, takie jak strach, brak pewności siebie i niska samoocena, a w zamian rozwijać te 10 cech, charakterystycznych dla osoby myślącej pozytywnie.
 
Książka składa się z III części
      1.     Pozytywne myślenie – za i przeciw
      2.     Od destruktywnych myśli do pozytywnych celów
      3.     Siła pobudzająca

 


Moc pozytywnego myślenia w biznesie zachęca nas do skoncentrowania się na obiektywnym, racjonalnym myśleniu. W rezultacie zwiększa się zdolność skutecznego radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i trudnymi ludźmi, zarówno w środowisku biznesowym, jak i w życiu osobistym.

6 thoughts on “Nowa książka – „Moc pozytywnego myślenia w biznesie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.