Mam wiadomość dla Ciebie. Dobrą wiadomość. A nawet mam ich pięć.

 

dobre wiadmości
 
 
Mam wiadomość dla Ciebie. Dobrą wiadomość. A nawet mam ich pięć.


Pisząc tego posta zauważyłam, że bardzo lubię liczbę 5. Jeśli w temacie pojawia się jakakolwiek liczba jest to właśnie ona J Zupełnie nie wiem dlaczego. Ale mam dla Ciebie wiadomość.

Wiem jednak dlaczego napisałam dla Was ten artykuł. Ponieważ chce przypomnieć, jak cudownie jest, że mamy takie życie jakie mamy, że zdobywamy  różne doświadczenia, przechodzimy różne etapy życia! Że jesteśmy w stanie obserwować nie tylko nasze sukcesy, ale i sukcesy naszych znajomych, dzieci lub jeśli się zdarzają, sukcesy naszego kraju. Że mamy możliwość i prawo do wyciągania wniosków.

Nic tak nie cieszy jak dobre wiadomości. Czy ostatnio otrzymałeś taką? Kiedy? Jeżeli uważasz, że dawno, to mam coś dla Ciebie – aż pięć dobrych wiadomości w jeden dzień!
Mam dla Was zatem 5 dobrych wiadomości  o działaniach, metodach  które posiada każdy z nas i może robić z nimi to, co sam zdecyduje, to Wy sprawujecie nad nimi kontrolę. Nadprogramową dobrą wiadomością dla Was ode mnie jest fakt, że dzięki tej kontroli możesz być szczęśliwy.
 
1. Masz wybór
 

Każdy się tego boi, jak tylko dochodzi do momentu: wybierasz to lub to – pojawia się strach przed reżimem wyboru.

Każdy możliwy wybór ma swoje plusy i minusy. Każdy możliwy scenariusz nie jest idealny. Analizując i rozpisując elementy decyzji które musisz podjąć, jesteś świadomy tego i pewnie coraz bardziej się denerwujesz, że wybierzesz złą drogę.

Ale wiesz co?
NIE MA WYBORU DOBREGO LUB ZŁEGO.
Jest po prostu wybór. I to jest moja pointa.
Cokolwiek nie zadecydujesz, będzie dobrze.
Możesz pracować, możesz też nie pracować i wychowywać dziecko.
Możesz się uczyć, możesz się nie uczyć.
Możesz założyć rodzinę, możesz nie zakładać rodziny.
Każda z tych decyzji niesie ze sobą jakieś konsekwencje na przyszłość, ale przede wszystkim możliwość wyciągania wniosków i lekcji.
Jedyna prawda: wiem że nic nie wiem (Socrates)
2. Doznajesz porażek.  
 

Spotykają Ciebie złe rzeczy, po to byś wyciągał wnioski i lekcje na przyszłość. Byś po kopie w tyłek podniósł się i poszedł dalej. Nie udało się teraz? Trudno, wstań, otrzep kolana i zastanów się: dlaczego?

– spisz to, co zrobiłeś źle
– wypisz rzeczy, które uważasz, że byłyby prawidłowe
– zastanów się i wypisz, jak je wprowadzić w życie
– zrób to! Czyli zacznij działać
Porażka daje możliwość rozpoczęcia na nowo w sposób lepiej przemyślany.
„Potykając się, można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnieść się”. Goethe
Czyli… wyciągnij wnioski na przyszłość
3. Osiągasz sukcesy.
 

Muszę Cię rozczarować… Nie zawsze osiągasz życiową porażkę. Czasami Ci się udaje, a może nawet tak często że tego nie zauważasz. Ech…

Spotykają Ciebie dobre rzeczy, po ty  byś nauczył się cieszyć i uświadomił sobie, że jesteś dobrym człowiekiem i że osiągasz sukcesy w życiu. I po to, byś nauczył się cieszyć każdą drobnostką.

Wytrwałość wymaga pokory i cierpliwości
Sukces to efekt wyciągania wniosków.
4. Otaczasz się ludźmi.
 

Życie w społeczeństwie pomaga

Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej.

Nie zaniedbuj kontaktów z przyjaciółmi, znajomymi, rodziną. Masz możliwość wygadania się, wysłuchania i tym samym nawzajem sobie pomagacie. Nie chodzi tu o pomoc materialną, wystarczy że opowiadając głośno o swoim problemie nagle wpadasz sam na jego rozwiązanie. Naprawdę warto.
Wyciągaj wnioski
5. Możesz się uśmiechać jak chcesz
 

… jak nie chcesz też możesz. Wyjdź z uśmiechem z domu, uśmiechaj się aż Ci mięśnie twarzy zesztywnieją .

Uśmiech to strasznie błyskawiczny wirus – zaraża momentalnie… innych dobrym nastrojem. Sprawdziłam to w tym tygodniu w pracy – naprawdę działa!

 
Reasumując – jaka jest część wspólna tych wiadomości?
 
Wyciągaj wnioski
 
Ucz się na błędach
 
Uśmiechnij się J
 
 
Uważasz że jest to wartościowy wpis? Udostępnij go dalej – będzie mi niezmiernie miło, gdy skorzysta z niego więcej osób

22 thoughts on “Mam wiadomość dla Ciebie. Dobrą wiadomość. A nawet mam ich pięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.