Nadmorska opowieść… a raczej recenzja ze spotkania Blog Matters

Nadmorska opowieść… a raczej recenzja ze spotkania Blog Matters

blog matters

Fot. Aleksandra Piec

We wrześniu na Fan page oraz Instagramie chwaliłam się pewnym weekendem spędzonym nad morzem w Mielnie na Blog Matters. Było to już moje drugie uczestnictwo w tym evencie i wiecie co? Było cudownie!

Nadszedł w końcu czas na przybliżenie Wam szczegółów tego przedsięwzięcia.

Mielno już w piątek przywitało nas cudowną pogodą, dzięki czemu zaraz po przyjeździe (a wybraliśmy się tam całą rodziną) mogliśmy zażywać cudownego spaceru oraz podziwiać zachód słońca nad morzem.

Noclegi mieliśmy zarezerwowane w Villa Fokus, którą serdecznie polecam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę z samego rana wybrałam się na Blog Matters, pełna zapału, chęci do działania i ciekawości.

Tak jak w poprzednim roku, ugościł nas rewelacyjny Hotel Medical SPA Unitral.

Oprócz możliwości uczestnictwa w przestronnej Sali konferencyjnej przez dwa dni intensywnych prelekcji, otrzymałyśmy również  voucher do strefy SPA.

 

fot. Aleksandra Piec

Nie sposób nie wspomnieć o głównym sponsorze, czyli MPS Plastic Packaging & Private Label Cosmetics Manufacturer, producent opakowań z tworzyw sztucznych oraz środków czystości. To dzięki nim byliśmy tak rewelacyjnie obsłużeni, a prelegenci dopieszczeni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        fot. Aleksandra Piec

 

Jak wspominałam, na spotkaniu blogerskim byłam już w zeszłym roku i miałam przyjemność poznać Monikę i Milenę. To dwie niesamowite dziewczyny z poczuciem humoru i zdrowym dystansem do siebie oraz świata. Świetnie się uzupełniały w organizacji całego przedsięwzięcia.

Milena z Cytryniaki – spokojna, zrównoważona i opanowana, a Monika Konfabuła, wesoła z poczuciem humoru który uwielbiam. Umiały zareagować w każdej sytuacji.

Wybrały dla nas i zaprosiły niesamowite prelegentki, dzięki czemu zyskałyśmy wiele cennych informacji.

Agata Ciesielska pokazała, jak robić dobre zdjęcia nawet zwykłym smartfonem, zdradziła kilka cennych wskazówek

Ewa Popielarz z wielką charyzmą opowiedziała nam o swojej pracy copywritera, o jej plusach i minusach.

Agata Ossowska zwróciła uwagę jak ważne w opowiadaniu/pisaniu jat stworzenie bohatera.  Pokazała nam również kilka przykładów takich bohaterów.

Anita Bednarczyk mentor infografiki, wprowadziła nas w świat infografik i opowiedziała o swoim projekcie „Kompendium infografiki”

Ola Gościniak – zdradziła nam sposoby zarabiania na blogu. Podpowiedziała rodzaje wtyczek i programów, które ułatwią sprzedaż oferowanych produktów. Królowa worpressa jest tylko jedna!

Krzysia Bezubik w prelekcji „Jak nie wydać książki” pół żartem pół serio przedstawiła nam działania, które mają wpływ na wydanie książki.

Anna Teodorczyk opowiedziała o grafice, m.in. o tym, jak powinna być rozmieszczona na stronie, żeby przyciągnąć spojrzenie

Magdalena Bek przybliżyła tajniki rozruszania social media, czyli tzw. Media społecznościowe, co tak naprawdę ma wpływ na rozwój treści, które na nich udostępniamy.

Sławek Ludwikowski, reprezentujący grupę Lyconet przedstawił nam propozycję współpracy biznesowej, bardzo atrakcyjnej zresztą.

Sponsorzy

Jak co roku i tym razem organizatorki również nawiązały kontakt z dużą grupą sponsorów, którzy obsypali nas upominkami. Byli to zatem…

RodosCentrumDegaPitbull500SekundJestem InteraktywnaPoradnik pisania7 dni do celuRysunkowo miTwardo na ziemi miękko w chmurachMabibiDLA kosmetykiHeanLa Roche-PosayVichyKarinSangoAmaloo

Również duży wybór książek od  Wydawnictwo OficynkaWfw WydawnictwoWydawnictwo PublicatWydawnictwo LIRAEdipressePlaton24Sapere AudeMagdalena GiedrojcMarcin CieślikAnna SakowiczHalina Socha, Virtualo i ebookpoint.pl. 

 

 

 

Ja również zorganizowałam po spotkaniu zaraz w poniedziałek konkurs a nagrodą był jeszcze „dziewiczy” eBook dot. Ładowania baterii czyli umiejętności pozytywnego myślenia. Zwyciężczynią została Mariola prowadząca blog Praktycznie Kosmetycznie. Jestem bardzo ciekawa jej opinii )

 

fot. Aleksandra Piec

Byli również Partnerzy wydarzenia i patroni medialni, którzy wspomogli Wydarzenie:

KoszalinMielnoReachaBloggerHotel Unitral

Happy Koszalin , Polskie Radio Koszalin , Mądrzy-Rodzice , Brand Sabbath

 

 

 

 

 

 

 

Spotkane wieczorem

W sobotę po prelekcjach mieliśmy możliwość spotkać się i porozmawiać w tzw. Kuluarach, czyli barze hotelu UNITRAL. Spotkanie to było potrzebne, gdyż mogłyśmy lepiej się poznać, i pośmiać na różne tematy.

 

Śniadanie

Niespodzianką dla wszystkich było śniadanie ufundowane przez DEGA. Paprykarze, pasty z ciecierzycy o różnych smakach, wszystko bardzo pyszne.

=========================================

Tak więc jak zwykle event był pełen wartościowych treści, prelekcji, dał możliwość poznania na żywo dziewczyny – prelegentki i uczestniczki, z którymi mamy kontakt na co dzień tylko przez social media. Nie wspomnę również o prezentach i niespodziankach, których nie byłoby bez naszych sponsorów. Ja wzięłam udział również w konkursie i przedstawiłam wawelskiego smoka we własnej postaci ale niestety nie wygrałam 😉

Również możliwość spędzenia weekendu nad morzem. Gdyby Nie Blog Matters, nie wiem czy wyrwalibyśmy się do tak dalekiego od Bydgoszczy – Mielna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Aleksandra Piec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Aleksandra Piec

fot. Aleksandra Piec

Dziękuje Wam organizatorki, prelegentki i uczestniczki za możliwość spotkania, porozmawiania i wspólnego śmiania się. Moje baterie są nadal naładowane.

Podobał Ci się tekst?

2 thoughts on “Nadmorska opowieść… a raczej recenzja ze spotkania Blog Matters

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *