REASUMUJĄC, rok 2016 był dla mnie …..

reasumując
   Rok 2016 był dla mnie przełomowym w zakresie blogowania. Po pierwsze, w końcu zdecydowałam się utworzyć blog po kilku latach myślenia o tym, a po drugie udało mi się nawet uczestniczyć w czterech spotkaniach blogerskich, co dla początkujących blogerów jest naprawdę dużym sukcesem! Czasami bowiem organizatorzy mają bardzo duże wymagania co do uczestników, np. dotyczących liczby czytelników, a jak na razie moje statystyki nie są powalające.  Mogę być jednak dumna z moich stałych czytelników, bowiem dla Was moi drodzy tworzę widząc odzew w postaci twórczych i pozytywnych komentarzy. Widzę zatem, że ja i moje myśli są dla Was przydatne. zatem reasumując, jaki był dla mnie rok 2016?
Spotkania blogerów w których brałam udział?
W jakich spotkaniach wzięłam udział oraz co się na nich działo, kogo poznałam, dowiecie się w poszczególnych linkach:
      1.      Może nad morze? Mielno
      2.      Blog Up w Toruniu
      3.      Spotkanie Świadomych Blogerek w Bydgoszczy
      4.      Blogilly w Bydgoszczy
O czym pisałam w tym roku

Bloga zaczęłam pisać od kwietnia 2016 roku. Od tamtego czasu udostępniłam na nim 57 posty. Poruszałam tematy z zakresu rynku pracy, ale przede wszystkim w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego, motywacji. Pisałam również o życiu, o sprawach codziennych by Wam udowodnić, że podstawowe, rutynowe czynności również motywują i zachęcają do przekraczania sfery komfortu, czy czerpania radości z chwili.

Okazuje się, że właśnie te teksty dotyczące życia miewały większą poczytność niż poważne i praktyczne wskazów z rynku pracy. Mam tu na myśli np. artykuł dotyczący pieczenia pierożków kebabowych, który miał udowodnić, iż planowanie działań ułatwia nam wykonywanie spraw codziennych i rutynowych.
10 najczęściej czytanych artykułów w tym roku
Poniżej podaje moją TOP listę 10 najbardziej poczytnych artykułów na moim blogu J
 
Jeden z pierwszych artykułów, dotyczący powrotu do pracy po dłuższej nieobecności spowodowanej urodzeniem dziecka. O rozterkach, obawach związanych głównie z tym, czy nasze dziecko poradzi sobie bez nas, czy będzie się prawidłowo rozwijać? Okazuje się, że nie my jedne mamy taką sytuację i że dzieciaki wspaniale sobie radzą w innym otoczeniu.
 
Szczerze mówiąc, jestem przeciwna pisaniu na tematy ogólnie dostępne. Dlatego też w tym poście skupiłam się na uczuciach, a raczej na najważniejszym – uczuciu w stosunku do siebie. Na wybaczaniu. Bowiem czasami nasze negatywne relacje z innymi są spowodowane tym, że sami nie radzimy sobie z swoimi uczuciami. Że nie możemy wybaczyć sobie czegoś, a potem nie umiemy wybaczyć innym.
 
Dla osób poszukujących pracę. Dwa razy do roku w większości miejscowości w Polsce organizowane są tzw. Giełdy, Targi pracy. Na tych wydarzeniach przedstawiciele wielu firm reklamują się oraz informują o aktualnie dostępnych ofertach pracy. Jest możliwość w jednym miejscu spotkania się z kilkoma przedstawicielami Firm, pozostawienia u nich CV, przeprowadzenia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej. W tym roku tez tak będzie, zaglądaj po informacje na mojego bloga J
 
Post ten powstał na skutek pewnych wydarzeń w sieci. Przeanalizowałam (nie)zawód  bloger pod względem prowadzonych działań i przekazywanych treści. Stworzyłam tzw. Etykę zawodową blogera, świadomego blogera, czyli wykaz czynności i zachowań, które powinno się przestrzegać w większości newralgicznych zawodów w Polsce i nie tylko.
 

Moja recenzja spotkania Świadomych Blogerek w Bydgoszczy, a jednocześnie moja definicja sukcesu oraz świadomości w blogowaniu

 

Post typowo lifestylowy jednocześnie o motywacji. Opis wakacji, urlopu. Chciałam w tym materiale przede wszystkim przedstawić Wam miejsca warte uwagi, zwiedzania w Polsce ale także uzmysłowić, iż czas urlopu to czas na tzw. „ładowanie baterii” na zbieranie sił do codzienności, pracy zawodowej. Czas na oderwanie się od szarej rzeczywistości po to, by powrócić do rutynowych obowiązków z uśmiechem i radością.

 

O potędze pozytywnego myślenia w życiu. O tym, że nawet jeśli w danej chwili uważasz, że nie potrafisz tak myśleć, to jednak jesteś w stanie zacząć od nowa, bowiem każdy z nas rodzi się z cechami człowieka pozytywnie myślącego.

 
3. Rogaliki kebabowe  – mój przepis na domowe ładowanie baterii   

Czyli 2 w 1 Przepis na pyszne pierożki a także wskazówka, iż planując i wykonując potrawę na zapas ułatwiasz sobie codzienność, bo nie musisz np. codziennie gotować obiadu.

 

Propozycje prezentów, jakie możesz sprawić mężczyźnie ale i nie tylko. Miałam nadzieje, że innowacyjne niż te zawsze cytowane gdziekolwiek

 
To mój numer jeden na blogu. Ale też temu artykułowi poświęciłam wiele czasu. Powstał na podstawie rzetelnych ale anonimowych odpowiedzi na ankietę stworzoną przeze mnie. Ankietę wypełniały osoby, śledzące oferty pracy.
Celem postu było zweryfikowanie co tak naprawdę interesuje w ofercie pracy poszukujących pracy a jakie informacje są nie czytelne lub zbędne?
Statystyka wyświetleń
Ponad 400 lajków na fanpage, ponad 20 obserwujących na google+, ponad 19 tys wyświetleń bloga. Posiadam również profil na linkendin i tam również wielokrotnie polecano moje posty, z czego jestem bardzo dumna!
Co w planach?
 

Wiem, że muszę w końcu „ogarnąć” bloga pod względem graficznym. Zrobię to na pewno w 2017 roku. Prawda, że jest mało czytelny? Może chcesz mi coś zasugerować?

 
Ponadto jeszcze w styczniu ruszam z Nowym Projektem dotyczącym poszukiwania pracy. Praktyczne wskazówki podzielone na kilka etapów – postów, które będą ukazywać się raz w tygodniu. Jesteś zainteresowana/y?
 

 

Zapraszam zatem J

28 thoughts on “REASUMUJĄC, rok 2016 był dla mnie …..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.