Ładowanie baterii – Z cyklu – gdzie warto się wybrać

W ostatni weekend przyjechali do mnie synowie mojej siostry – w końcu mają wakacje to chociaż do ciotki na weekend przyjadą. NO i dylemat – gdzie ich zabrać by się nie nudzili? Mieszkamy w bloku więc nie ma ogrodu i podwórka do biegania a pogoda była kiepska. Wybór padł na Muzeum Ściśle Tajne w Tryszczynie oraz Exploseum, z przerwami na szukanie skarbów w pobliskich lasach.

ładowanie baterii
 
Ładowanie baterii. Rzecz dzieje się w Bydgoszczy.
Jeżeli jeszcze nie byliście w tych miejscach to polecam gorąco! Wybraliśmy się w następującym składzie: 2 osoby dorosłe, 12latek, 10latek i 4latek i muszę Wam powiedzieć że mimo różnicy wiekowej nikt się nie nudził.
 
Muzeum Ściśle Tajne – miejsce Tryszczyn za sklepem DINO. Jest to muzeum powstałe z schronu atomowego, wybudowanego w 1958 roku.

 

motywacja
 
rozwoj zawodowy

 

motywacja

 

realizacja celow
 
Włączanie zasilania, łączenie telefonicznie wysyłanie historycznych esemesów to tylko niektóre atrakcje podczas pobytu w muzeum – dla wszystkich milusińskich i dorosłych. Jest możliwość wzięcia udziału w tzw. grze escape room. 
motywacja
 
Można obejrzeć i powspominać, jakie sprzęty funkcjonowały jeszcze kilkadziesiąt lat temu. 
 
Pamiętaj, by wcześniej zadzwonić i zgłosić swoje przybycie, gdyż zwiedzanie z Przewodnikiem zaczyna się zawsze o pełnej godzinie.
EXPLOSEUM – Centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg. Pierwotnie, była to fabryka, przeznaczona do zadań militarnych III Rzeszy produkując m.in. trotyl, nitroglicerynę i proch bezdymny, zaspokajając 1/5 zapotrzebowania armii niemieckiej na froncie wschodnim. 
realizacja celow

 

realizacja celow

 

rozwoj osobisty

 

 
Exploseum to kompleks siedmiu budynków pofabrycznych, połączonych siecią wąskich tuneli i korytarzy, w której można poznać historię np. Alfreda Nobla – wynalazcy prochu oraz dlaczego co roku przyznawana jest Nagroda Nobla, różne bronie wojenne poczynając od taranu a kończąc na bombie atomowej, oraz etapy produkcji nitrogliceryny, warunki życia  ok. 40 tys. Przymusowych robotników, jeńców wojennych. Linia produkcyjna strefy produkcji nitrogliceryny.
realizacja celow
 
To muzeum interaktywne, można obejrzeć, dotknąć, posłuchać. Na mnie wielkie wrażenie wywarło kino, które powstało z jednej z hal produkcyjnych. Niestety wyświetlany był przerażający film – wybuch bomby atomowej siejący niesamowite zniszczenia.

 

Czas zwiedzania to minimum 2 godziny więc warto wybrać się tam przed 15.30 gdyż w sezonie letnim zamykają o 17.00.
 
rozwoj zawodowy
 
W Bydgoszczy jest wiele miejsc wartych uwagi, miejsc rewelacyjnych do spędzania czasu z rodziną, może kiedyś przedstawię Wam jeszcze coś? 

27 thoughts on “Ładowanie baterii – Z cyklu – gdzie warto się wybrać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *