Droga Mamo, Jak chcesz zostać zapamiętana przez swoje dziecko?

Droga Mamo, Dzisiaj jest Twoje święto, dzisiaj dzieci biegną z życzeniami i laurkami by podziękować Tobie za poświęcenie, za to że oddałaś część siebie, że poświęciłaś swoje marzenia i pasje.

dzień matki

 

Jak zapamiętałaś swoją mamę z dzieciństwa?

Czy pamiętasz swoją mamę, która nie poszła do pracy, bo z trójką dzieci nie była w stanie. Nie było wtedy 500+,  a z jednej wypłaty Taty, ciężko było żyć tak, by spełniać zachcianki każdego dziecka lub swoje.

Czy pamiętasz te łzy w jej oczach, gdy okazało się, że nie stać na wycieczkę szkolną dla Ciebie?. Pamiętasz łzy w oczach swoich, gdy okazało się, że nie mogłaś na tą wycieczkę jechać? Pamiętasz, że nie chodziłaś w wymarzonym dresie z kreszu, w takim z myszką miki w który wszyscy nosili.

Droga mamo, pamiętasz płacze bo nocach, bo Ona sama nie mogła kupić sobie ulubionych perfum, butów na obcasie lub farb – a uwielbiała malować. Kłótnie z tatą, że znowu nie ma pieniędzy i wypominki, na co je znowu wydała.

Mój obraz mamy z dzieciństwa? Kobieta która poświęciła się dla rodziny ale nie była szczęśliwa, nie realizowała pasji, nie spełniała marzeń. Nie poszła do pracy na etat, bo z czwórką dzieci nie miałby kto zostać. O własnym biznesie w tamtych czasach nie było mowy. Dlatego obiecałam sobie, że ja, jako Mama będę szczęśliwa, będę realizować swoje marzenia i marzenia moich dzieci. Będę niezależna finansowo, by móc kupić wymarzoną bluzkę w Star Wars lub zestaw Lego. By spędzać z nimi tyle czasu ile zechcą.

Los obdarzył mnie i męża tylko jednym dzieckiem, od ukończenia studiów pracowałam i jestem niezależna finansowo, jednak od niedawna dzięki decyzji zawodowej mam więcej czasu dla syna. Moje dziecko wie, że nowa zabawka nie jest wyznacznikiem bycia lepszym, ale jest pewny siebie i uśmiechnięty, bo nie jest szykanowany z powodu jej braku.

A Ty, mamo? Jak chcesz być wspominana przez swoje dziecko jak dorośnie? Jako zmęczoną, poświęcającą się i płaczącą nocami Mamę, czy Mamę uśmiechniętą, realizującą swoje pasje i marzenia? Uśmiechniętą dla siebie i dla swojej rodziny!

Droga Mamo, Twój rozwój osobisty, to nie tylko dodatkowy Certyfikat, to nie liczba fallowersów na Twoim profilu. Rozwój osobisty, to pewność siebie, pewność decyzji które podejmujesz, zadowolenie z siebie i spełnianie swoich celów. To spełnianie marzeń całej rodziny! To poczucie bezpieczeństwa i codziennie rano uśmiech na twarzy 🙂 To pewność, że jesteś (nie) zwykłą kobietą!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.