Jak przetrwać 8 godzin w pracy z Żmiją – recenzja poradnika

jak przetrwać

 

 Co zrobić, by przetrwać w pracy, skoro ta praca w tej Firmie Ci się podoba tylko ta… no właśnie gdyby tej Żmii nie było?

Nieraz w komentarzach pod moimi postami pisaliście, że wielokrotnie zmienialiście pracę przez złe relacje w Firmie.

Dobre relacje w pracy to jeden z czynników, który powoduje że chce nam się pracować.  One sprawiają ze praca jest ciekawsza, przyjemniejsza ale i my jesteśmy produktywni. Odczuwamy komfort, bezpieczeństwo, dają większe szanse rozwoju.

 
Jeśli:
– Żmija oczekuje raportu na teraz, natychmiast a Ty masz jeszcze kilka innych zadań ważnych do zrealizowania
– Szef awansował Żmije podczas gdy Ty długo na ten awans czekałaś/eś
– Żmija która prosisz o pomoc a której wcześniej wielokrotnie pomagałaś/eś odmawia gdyż twierdzi że ma wiele innych rzeczy do zrobienia
To ten poradnik jest dla Ciebie
Zarządzaj relacjami! Spraw, by Tobie i innym pracowało się lepiej.

Przedstawiam Ci poradnik od Joanny Rajang i Joanny Matuszewicz-Pawłowskiej, w którym znajdziesz odpowiedź na to, jak przetrwać, a także popracujesz nad sobą i swoimi reakcjami.

Strategia budowania relacji w 12 krokach, które za chwileczkę Tobie przedstawię. Każdy krok wiąże się z realizacją pewnych zadań, których wykonanie przybliża Ciebie do budowania i zarządzania relacjami właśnie z „Żmiją”!

 
Wskazówki autorek co do realizacji poradnika/szkolenia:
     1.      Czas który inwestujesz w realizację ćwiczeń, to czas który inwestujesz w swój rozwój osobisty – zorganizuj go więc sobie
     2.      Bądź systematyczny
     3.      Zaufaj autorkom – te zadania są tak zaplanowane, że przynoszą efekty
     4.      Nie pomijaj żadnego zadania, gdyż stanowią całość!
Krok I – IV  Nowa perspektywa postrzegania relacji ze „Żmiją”. Kiedy mówimy o relacjach ze „Żmiją” to jest to perspektywa JEJ zachowań, JEJ przekonań. Mówimy o niej.  Krok ten ma na celu uświadomienie, że ważna jest zmiana naszej postawy, analiza relacji z innej perspektywy niż perspektywa „ŻMIJA”.  Dobrze jest postawić się w roli obserwatora i jeszcze raz spojrzeć na sytuacje dla Ciebie niemiłe, wykonaj ćwiczenia krok po kroku i podsumuj efekty.
 
Krok V – VII Obraz relacji „JUTRO”. PO przeanalizowaniu relacji ze „Żmiją” z perspektywy DZIŚ, warto przemyśleć, jak by to było w perspektywie JUTRO. Ćwiczenia w tych krokach pomogą Ci w tym, pomogą wypracować relacje jakie chciałbyś mieć i zastanowić jak w nich zachowałbyś się w stosunku do siebie.
 
Krok VIII Znajdź różnice w „dziś” i „jutro”. Porównaj obraz DZIŚ z obrazem JUTRO i znajdź różnicę. Różnicą może być w pewnych sytuacją to, że jednej ze stron lub obu zależy bardzo na własnym interesie.
 

Krok IX  Jakie są Twoje możliwości budowania dobrych relacji ze „Żmiją”. Krok ten uświadamia, iż masz już obraz wymarzonych relacji z „Żmiją”, czyli wiesz już, jak ma być. Jest to wizja celu. Czas by zająć się przyszłością. Skupiaj się na przyszłości, na swoich działaniach, które możesz zrobić dla polepszenia relacji bo tylko na siebie masz wpływ.

 
Krok X Lista działań niezbędnych i wystarczających, czyli analiza pomysłów. Możesz ją zrobić w 2 etapach, opisanych w poradniku.
 
Krok XI Twój Plan Działań. Czyli określenie od kiedy, od czego, co zaczniesz wdrażać najpierw w nowych relacjach ze „Żmiją”. Bądź świadoma/y zagrożeń, które mogą nastąpić podczas wdrażania, zastanów się jak je w takim razie wyeliminować.
 
Krok XII o komunikacji sprzyjającej dobrej relacji. Bardzo przydatne wskazówki dotyczące komunikacji. Jakby wisienka na torcie całego poradnika, ALE bez pozostałych ćwiczeń nie przydadzą Ci się.
 
Myślę, że dasz radę J Poradnik nie jest gruby, szybko, lekko się go czyta i jest naprawdę wartościowy. Warto poświecić trochę czasu, by wykonać ćwiczenia – efekt gwarantowany.
 

Rada ode mnie:


Skup się na jednej Żmiji chociaż pewnie przychodzi Tobie na myśl kilka osób, z którymi masz problemy w relacjach, to jednak ćwiczenia te opracuj myśląc o konfliktach konkretnie z tą jedną osobą i dla niej opracuj plan działania. Naucz się przetrwać najpierw z jedną.

Zaplanuj dla siebie czas na realizację poradnika – tak jak radzą autorki – ten czas to Twój rozwój osobisty, który zaprocentuje pozytywnymi relacjami z innymi „Żmijami”!

 
Poradnik do kupienia tutaj 
Polecam!

37 thoughts on “Jak przetrwać 8 godzin w pracy z Żmiją – recenzja poradnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.