Malarz artystyczny

A co powiecie na malarza artystycznego? Który oferuje profesjonalne – artystyczne malowanie ścian i wnętrz, fantazyjnych pokoi dziecięcych, nowoczesne stylizacje biur i różnych lokali, oraz miejsc użytku publicznego.

Jeżeli masz zdolności artystyczne i nie chcesz ich wykorzystywać w standardowych metodach, zobacz, jaki pomysł na życie i pasję znalazła Monika! Wejdź na jej stronę i powiedz… wow!!!!

malarz artystyczny

Malarz artystyczny

Zajmuję się artystycznym malowaniem ścian, jest to praca polegająca na wszelkich pracach artystycznych, głównie na malowaniu różnych powierzchni. Najczęściej są to ściany we wnętrzach, oraz elewacje budynków. Zakres prac jest bardzo szeroki, od malowania pokoi dziecięcych, oraz innych pomieszczeń w domach prywatnych, przez malowanie biur, łącznie z reklamami firmowymi, poprzez zamówienia gminne, na dużych obiektach użytku publicznego kończąc.

Do pracy używa się aerografu, pędzli, pistoletów lakierniczych , sprayów, oraz różnych innych  narzędzi artystycznych. Wszystko po to aby uzyskać pożądany efekt końcowy.

Malowanie artystyczne ścian , jest to dziedzina ciesząca się coraz większą popularnością w Polsce.  Jest na to coraz większe zapotrzebowanie.

Ze względu na dużą rozpiętość i potrzeby rynku, są osoby, które zajmują się przede wszystkim malowaniem murali, lub specjalizują się na malowaniu placów zabaw i motywów typowo dla dzieci. Można wejść we współpracę z jakąś firmą, która zatrudnia malarzy, lub otworzyć swoją działalność gospodarczą.

Jednym z wielu pytań stawianych przez różnych ludzi jest – „czy jest Pani po ASP? „, ale wbrew powszechnej opinii aby wykonywać taką pracę nie jest konieczne ukończenie ASP (Akademii Sztuk Pięknych). W Polsce nie ma szkół uczących aerografii , wszystko opiera się bardziej na zasadzie kursów i to w większości dotyczących malowania samochodów, więc wiedzę na temat malowania ścian (odnośnie odpowiednich farb, czy sprzętu) trzeba zgłębiać samemu, lub ucząc się od innych malarzy.  Miałam okazję współpracować z różnymi osobami, takimi co ukończyli szkoły artystyczne i z samoukami, w obu przypadkach byli to świetni artyści, bo pomimo wyuczonych podstaw malarstwa, czy kompozycji, to aerografu i tak każdy uczył się w swoim zakresie.

Talent to tylko 10 % sukcesu, reszta to ciężka praca. Jeśli ktoś lubi to co robi i wkłada w to serce to odniesie sukces.

Nie jest to łatwa praca. Wymaga sprawności, poruszania się po rusztowaniach , maluje się w różnych warunkach (czasem w upale na elewacji, lub na świeżo budowanym obiekcie). Gdy jest taka konieczność, pracuje się od świtu do nocy.

Ale ja lubię tworzyć i podróżować . W mojej pracy najbardziej lubię różnorodność . Nie robię dwa razy tego samego, jestem w ciągłym ruchu. Sama ustalam sobie rytm pracy. Bywam w różnych miejscach i przede wszystkim poznaję fantastycznych ludzi. Ta praca daje mi poczucie wolności i jest przy tym moim hobby.

Z Moniką możesz skontaktować się poprzez fan page, instagram ale zajrzyj również na jej stronę.

malarz artystyczny

22 thoughts on “Malarz artystyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.