Cele na 2018 rok

Cele na 2018 rok, moje noworoczne postanowienia.

CELE

Zrobiłam już podsumowanie roku 2017, czas teraz na noworoczne postanowienia.

Ja wierzę w moc planowania i stawiania sobie konkretnych, mierzalnych celów. Tylko w ten sposób można efektywnie funkcjonować i w ogóle mieć chęć i zapał do działania.

Tylko sens w życiu nadaje jakiś cel, czy zatem masz już jakieś na ten rok?

Ja mam, ale najpierw przedstawię Wam stan realizacji moich celów na 2017 rok

Postawiłam sobie cele w 5 kategoriach:

coś dla siebie – miał być tatuaż, niestety problemy ze zdrowiem (operacja) pokrzyżowały mój cel. Tzn. zastanawiam się czy blizna chirurgiczna może być tatuażem? Raczej nie… Za to zrobiłam sobie makijaż permanentny, więc cel częściowo uważam za zrealizowany.

coś dla rodziny – w tej kategorii udało nam się cel zrealizować. Wakacje były, a także wiele spontanicznych wypadów weekendowych razem.

coś dla pracy zawodowej – niestety tutaj osiągnęłam porażkę. Nawet nie rozpoczęłam kursu języka obcego. Cel przeniesiony na rok 2018.

coś dla pasji zainteresowania – moim celem było uruchomienie bloga na własnej domenie i zrobiłam to. Dzięki pomocy fachowców ale cel został osiągnięty. Jestem dumna z własnej strony!

coś dla zdrowia – do września skutecznie realizowałam swój cel dotyczący długości przebiegniętej trasy. Wzmocniłam swoje mięśnie i układ oddechowy. Niestety wyżej wspomniana operacja pokrzyżowała moje plany. Rok zakończyłam początkiem – słabymi mięśniami, bólem piszczeli i krótką trasą. Dlatego rok 2018 zaczynam z takim samym mocnym postanowieniem, do którego dołączam kolejny cel – zgubienie nadprogramowych kilogramów.

Jakie cele na rok 2018?

W ostateczności podobne.

Tatuaż w końcu się pojawi, Wakacje tym razem chcemy podzielić na dwie części. Latem Chorwacja, gdyż pogoda w poprzednim roku ostatecznie zniechęciła nas do wakacji spędzanych nad polskim morzem, a jesień/zima w górach, by nasz syn w końcu zobaczył śnieg. Przez 5 lat swego życia aż dwa razy zjeżdżał na sankach!

W tym roku również zaplanowałam kurs języka obcego. Od stycznia bowiem zmieniłam zakres wykonywanych czynności co mobilizuje mnie do nauki języka.

Moją pasją jest blog także w tym zakresie mam również plan – jesienią zaczęłam się już przygotowywać jednak dużo pracy przede mną. W roku 2018 pojawi się  nowa zakładka w moim miejscu sieciowym i mam nadzieję, że Wam się spodoba!

A jakie są Twoje cele na rok 2018? Podziel się proszę nimi ze mną!


 

Podobał Ci się tekst?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *