Mężczyźni kochają zołzy … a pracodawcy grzeczne dziewczynki

 

Recenzja i refleksje dotyczące książki 

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” Sherry Argov 

 

mężczyźni kochają zołzy

PRAWDOPODOBNIE TA KSIĄŻKA NIE JEST DLA Ciebie!

Chyba że … masz ochotę na zmianę…

UWAGA! KOBIETO NIE CZYTAJ! Jeżeli nie jesteś zmęczona, zabiegana, u progu wyczerpania psychicznego i bliska wybuchu płaczu z powodu niezrozumienia Twoich potrzeb…. Być może bliska rozwodu?

Zastanawiasz się czasem jak to jest, że starasz się jak możesz, obiad ugotowany, ciuchy wyprane i wyprasowane, zakupy zrobione a Twój mąż wiecznie nie zadowolony lub przyjmujący to jako fakt dokonany? Dodam, że to Ty organizujesz i myślisz o wszystkich obowiązkach, imprezach rodzinnych, to Ty pamiętasz o urodzinach teściowej, robisz listy zakupów, pamiętasz o treningu syna i pod koniec tygodnia liczysz na fanfary a tu co? Jak zwykle nic. Brak pochwały już nie wspomnę o bukiecie kwiatów i słowa dziękuje.

Dlaczego tak jest?

A no dlatego, że facet to istota prosta.

Lubi proste gadżety i nieskomplikowane życie.

Przyjmuje Twoje wszystkie starania jako fakt dokonany, bo ma to podane na tacy. Bo zawsze jest i to sprawa oczywista.

Dlatego czasami warto podać mu tą tacę pustą…

Jeżeli jesteś tą kobietą, która stara się dbać o ognisko domowe, brakuje Ci czasu dla siebie (gdyż tęsknota za nim ginie pośród wyrzutów sumienia, że po powrocie z pracy nie zdążyłaś zrobić obiadu, bo robiłaś zakupy, a tu jeszcze trzeba zrobić pranie i biec z dzieckiem na plac zabaw), ta książka jest dla Ciebie!

Poznasz proste fakty jak uszczęśliwić siebie wprowadzając nieskomplikowane zasady do życia w partnerstwie tak, by bardziej zaangażował pierwiastek męski tego związku i scedować na niego część obowiązków, słysząc przy tym jeszcze słowa wdzięczności i czułe słówka! Kto wie, może i kwiaty się pojawią w którymś z odcinków? 😉

Są też podane krótkie przepisy kulinarne, np. na smakowite maczanki, czy popcorn a`la carte

ZOŁZA – kobieta, która nie wali głową w mur, żeby zdobyć uznanie innych ludzi, czy to będzie mężczyzna, czy ktokolwiek inny w jej życiu. Rozumie, że jeśli ktoś jej nie akceptuje, to tylko opinia jednego człowieka, więc nie ma to wielkiego znaczenia. Nie stara się spełniać wymagań innych – tylko swoje własne. Z tego powodu w szczególny sposób podchodzi do mężczyzn

Poznasz najważniejsze zasady atrakcyjności, a więc:

– to, za czym się ugania, ucieka mu sprzed nosa

– kobiety, za którymi mężczyźni szaleją, nie zawsze są wyjątkowe. One po prostu nie dają po sobie poznać, że im na facetach zależy

– Kobieta intryguje mężczyznę w takim stopniu, w jakim on czuje, że nie ma jej na sto procent w garści

– Twój stosunek do siebie samej decyduje o tym, jak widzi Cię mężczyzna

– ceń się wysoko a uwierzy, że jesteś wygraną na loterii

– jeśli zołza musi wybierać między własną godnością a utrzymaniem związku, na pierwszym miejscu stawia swoją godność

– zołzę od kobiety zbyt miłej różni najbardziej strach. Zołza pokazuje, że nie boi się żyć bez mężczyzny

– stawianie warunków lub ich brak świadczy o Twoich możliwościach. Niemal natychmiast przedstawiasz się jako popychadło albo superbabka

– złe nawyki kształtują się  łatwiej niż te dobre, bo dobre nawyki wymagają świadomego wysiłku. Czekanie zachęca do takiego wysiłku.

– mężczyźni szanują kobiety, które wyrażają się zwięźle, bo takim językiem mężczyźni porozumiewają się między sobą

– kobieta wydaje się mężczyźnie bardziej pewna siebie, kiedy on nie może jej odciągnąć od jej własnego życia, bo ona jest ze swojego życia zadowolona

– kiedy zrzędzisz, wyczuwa w Tobie słabość

– podobnie jak poufałość rodzi lekceważenie, powściągliwa postawa często przywraca szacunek mężczyzny

– o tym, że człowiek ma szacunek dla samego siebie, świadczy już sam fakt, że chce stać na własnych nogach

– im bardziej będziesz od niego niezależna, tym bardziej będzie Tobą zainteresowany

– kiedy zaczynasz się śmiać, zaczynasz zdrowieć

– najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność

 

„Równość nie polega na tym, żebyś była traktowana tak samo jak mężczyzna, lecz żebyś traktowała siebie tak samo jak traktujesz mężczyzn” Marlo Thomas

I jeszcze jedno…

Mężczyźni kochają zołzy, a pracodawcy grzeczne dziewczynki…. A jak jest w pracy zawodowej?

Wyrabiasz się z terminami, sama podejmujesz inicjatywę w realizacji czynności zawodowych, nie ma na Ciebie skarg, wyprzedzasz polecenia szefa, ba! On nawet nie jest świadomy, że coś trzeba zrobić bo Ty już o to dbasz!

I jak? W nagrodę otrzymujesz podwyżkę… obowiązków. I jeszcze na imprezie integracyjnej kolega z działu po pijaku pochwalił się ile zarabia (jest to tyle, ile Ty chciałabyś zarabiać a masz zdecydowanie mniej….)

Mam dla Ciebie garść faktów z życia zawodowego kobiet. Mam nadzieje, że pomogą Tobie wysnuć odpowiednie wnioski.

  • Grzeczne dziewczynki zarabiają mniej. Te wskazówki i porady z książki zatem warto przenieść również na grunt zawodowy.
  • Niska samoocena u kobiet niestety powoduje zazdrość i zawiść w stosunku do innych. Wkracza tutaj również myślenie życzeniowe. To powoduje zawodowe konflikty.
  • Niestety kobietom brakuje podejścia w stylu: spróbuje, najwyżej się nie uda i trudno.  Zawsze to będzie nowe doświadczenie. Boją się zmian i wyzwań.
  • Kobiety rzadziej robią karierę zawodową na skutek stereotypów i presji środowiska. Mimo, że lepiej czułaby się w naukach ścisłych to nie kontynuuje w tym kierunku kształcenia właśnie ze względu na stereotypy. Kobieta mechanikiem? Kierownikiem od infrastruktury? Niestety jeszcze rzadkość.
  • Awans nie boi się kobiet. Ale wymaga charakteru – wyczytałam w jednym z numerów „Psychologii”
  • Kobiety za mało wierzą w swoje możliwości. Brakuje im przebojowości i determinacji. A jak już obudzą w sobie psychopatkę i w drodze na górę zniszczą kilka osób, to potem nie potrafią ułożyć sobie stosunków z podwładnymi.

===================

A Ty co o tym sądzisz? Jak to jest u Ciebie w pracy zawodowej? Czy kobiety są tak samo traktowane jak mężczyźni?

Podobał Ci się tekst?

2 thoughts on “Mężczyźni kochają zołzy … a pracodawcy grzeczne dziewczynki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *