Zawód Familiolog – czyli wsparcie dla rodziny

Słyszeliście kiedyś o takim zawodzie? Ja przyznam się szczerze, że raczej nie! Jednak czytając post Adrienne uświadamiam sobie, że nie raz miałam do czynienia z osobami wykonującymi ten zawód. Na pewno kiedyś o nim czytałam! Zapraszam Was zatem w świat Adrienne, blogerki i twórczyni marki „Czyste dziecko”!

Zawód – Familiolog

familiolog

 

 

Familiolog jest znawcą życia rodziny i tego, jakie aspekty psychologiczne mają swój udział w naszych rodzinnych relacjach. Pomaga rodzinom w kryzysach, może prowadzić mediacje rodzinne, prowadzić zajęcia dla uczniów szkół, pokazywać im jakie sprawy są ważne w życiu rodzinnym, jak przygotować się do założenia rodziny i zbudowania trwałego małżeństwa. Familiolog, który zdobył dodatkowo odpowiednie certyfikaty, pomaga także małżeństwom, które mają problemy związane z płodnością.

 

Osobiście ukończyłam kierunek: Nauki o rodzinie o specjalizacji – Mediacje rodzinne.

Familiolog właściwie sam może nadać kierunek swojej kariery zawodowej. Potrafi wpasować się ze swoimi planami wszędzie tam gdzie znajdzie temat rodziny wymagającej wsparcia- nie tylko tam gdzie występują patologie, ale również w środowiskach rodzin zdrowych, ponieważ i w takich pojawiają się okresowo kryzysy związane ze zmianami składu rodziny, stanu poszczególnych jej członków, narodzin, śmierci, wyjazdu, zmianą pracy, zmianą funkcji społecznej etc.

Standardowo familiolog może założyć swój gabinet i prowadzić mediacje rodzinne związane ze sprawami sądowymi. Może wykonywać te mediacje również na zlecenie sądu, jeśli jest z danym sądem uzgodniona tego typu współpraca. Ponadto familiolodzy pomagają przy biurach parafialnych, prowadzą kursy przedmałżeńskie czy szkolny przedmiot wychowanie do życia w rodzinie. Niestandardowo familiolog może związać się z konkretną ideą np.: krzewienia zdrowej relacji małżeńskiej i realizować tę ideę według własnego pomysłu np.: w  formie własnej działalności gospodarczej. W ten sposób właśnie pracuję.

Moją ideą przewodnią jest szczęśliwe dzieciństwo i od niemal 10 lat (zaczęłam już w trakcie studiów) pracuję w branży dziecięcej, wspierając rodziny w realizacji tej idei. Zaczynałam jako niania i animatorka zabaw dla dzieci, prowadziłam wykłady dla dzieci w ramach Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy uniwersytecie. Realizowałam w szkołach programy edukacyjne o kosmonautyce i kosmosie, wyreżyserowałam i prowadziłam na wizji program TV dla dzieci, promujący wartości katolickie, w którym współprowadzącą była Owieczka (muppet). Byłam wychowawcą kolonijnym podczas obozów przygodowych dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Wszystko to w ramach mojej myśli przewodniej.

W tej chwili sama stałam się Mamą i kontynuuję swoją pracę w zawodzie familiologa, realizując bloga Czyste Dziecko, a także jako markę ubranek funkcjonalnych dla dzieci.

Zajrzyjcie do Adrienne, może znajdziecie coś dla swoich dzieci?

========================

5 thoughts on “Zawód Familiolog – czyli wsparcie dla rodziny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.