Jak zarabiać, czyli prosty sposób na przykładzie dochodu pasywnego

W jaki sposób można zarabiać, czasami nawet nie wychodząc z domu? Jest to możliwe, przedstawię Wam sposób na dochód pasywny.

jak zarabiać

Dochód pasywny
– oznacza dochód bez stałego angażowania własnej pracy. Dochód pasywny otrzymywany jest wtedy, gdy raz wykonana praca (akcja, działanie) przynosi zyski, przez określony czas.

Inaczej mówiąc, to sposób na zarabianie pieniędzy, nawet wtedy, kiedy śpisz. Często bywa tak, że wystarczy zaangażować swój czas, środki na samym początku, by w przyszłości osiągać regularnie zyski.

Kto nie marzy o takim źródle finansowania?

Osoby osiągające dochód pasywny bez wkładu własnej pracy nazywamy rentierami. Jeżeli planujesz swoja przyszłość w perspektywie dłuższej niż wakacje, to pomyśl o tym źródle finansowania.

Przykłady dochodu pasywnego

 • Odsetki z depozytów bankowych
 • Zarabianie na prowadzonym blogu
 • Napisanie książki, ebooka, audiobooka
 • Zautomatyzowany płatny serwis internetowy, np. zarabianie na reklamach kontekstowych.
 • Udział w programach afiliacyjnych
 • Dochody z wynajmu posiadanych nieruchomości
 • Dywidenda z posiadanych akcji
 • Dochody z praw autorskich, licencji, patentów
 • Posiadanie dużego biznesu z odpowiednią kadrą managerską
 • Dochody z marketingu sieciowego (MLM)
 • Dochody z programów partnerskich
 • Dochody z funduszy inwestycyjnych
 • Renta, emerytura, świadczenia rodzinne

Można zatem generować dochód pasywny z wielu źródeł i to czasami w jednym czasie. Dzięki takiemu działaniu można z czasem osiągnąć wolność finansową, czyli stan, kiedy dzięki dochodom pasywnym nie musisz już więcej pracować bo ilość pieniędzy jakie generujesz jest większa niż Twoje całkowite wydatki na życie.

Kto nie chciałby takiej sytuacji osiągnąć w życiu? A wolny czas poświęcać na realizacje pasji, by w przyszłości być może zarabiać również na niej, ale na warunkach przez siebie ustalanych.

Czy dochód pasywny jest dla każdego?

Tak, z możliwości generowania dochodu pasywnego może skorzystać każdy. Niestety nie każdy się na to zdecyduje, a przede wszystkim, nie każdy potrafi i wie jak to zrobić. Jedno jest pewne, warto spróbować, poświęcić na początku trochę czasu, gdyż bywa to pracochłonne ale po to, by cieszyć się w przyszłości zyskami.

Warto skorzystać z podanych opcji, dokonać wyboru odpowiedniej dla siebie, dla swojej aktualnej sytuacji zawodowej i osobistej. Ciężko na pewno będzie podjąć to wyzwanie osobie pracującej na etacie, jednak warto spróbować.

Od czego zacząć?

Wyznacz sobie konkretny cel.

Mierzalny, sprecyzowany, z konkretną datą zakończenia oraz kwota jaka chcesz otrzymywać na koniec realizacji celu – ustal efekt końcowy.

Wybierz odpowiednią dla siebie metodę osiągania dochodu pasywnego.

W zależności od doświadczenia zawodowego,  posiadanych umiejętności zawodowych, zainteresowań (pasji) czy posiadanych zasobów materialnych i niematerialnych, możesz dokonać wyboru odpowiedniej metody osiągania dochodu pasywnego. Zastanów się co lubisz robić lub co chciałbyś robić i ile wolnego czasu w ciągu tygodnia możesz temu zajęciu poświęcić. Pamiętaj, że początek może być bardzo pracowity i intensywny!

Ja ze swojej strony chciałabym przedstawić  jedną z form osiągania dochodu pasywnego, jaką jest praca w marketingu sieciowym.

Marketing sieciowy, inaczej zwany MLM (ang. multi-level marketing) to marketing  wielopoziomowy, który pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców, w której każdy z nich wynagradzany jest na podstawie obowiązującego w danej firmie planu marketingowego.  Jednocześnie, bycie wyżej w firmowej hierarchii niekoniecznie przekłada się na wyższe zarobki – zależą one bowiem od wspomnianego planu marketingowego (Wikipedia).

MLM a piramida finansowa

Marketing wielopoziomowy mylony jest z tak zwaną „piramidą finansową”. Różnica polega na tym, że w marketingu wielopoziomowym każdy uczestnik może mieć własnych klientów, którym dostarcza towary według ich potrzeb, a jakość towaru czy usługi odpowiada cenie. W piramidach finansowych nie ma zazwyczaj towarów. W marketingu wielopoziomowym uczestnik zarabia na sprzedaży prowadzonej osobiście oraz na sprzedaży partnerów z sieci. Uczestnik nie zarabia na samym pozyskiwaniu nowych uczestników. W piramidzie finansowej zarobek uczestnika pochodzi wyłącznie z bardzo wysokiego wpisowego, wpłacanego przez nowych członków struktury za prawo włączenia się w tę strukturę.

 

Marketing sieciowy w MLM – korzyści. Jak zarabiać?

Przyłączając się do współpracy np. z firmą kosmetyczną masz możliwość osiągania zysków z dwóch źródeł:

 1. Sprzedaż kosmetyków
 2. Marketing sieciowy

Nie znam kobiety, ba – nie znam człowieka, który nie korzysta z kosmetyków codziennej pielęgnacji lub tzw. „Kolorówki”.

Tym bardziej, jeżeli masz ulubiony kosmetyk, to opowiadasz o nim chętnie i zgodnie z prawdą. Okazji do sprzedaży kosmetyków jest sporo, czasami nie jesteśmy tego świadomi. Spotykasz się z koleżankami, mamą, ciociami, którym możesz opowiedzieć o kosmetykach i przedstawić aktualne promocje.

Zastanów się, ile razy w miesiącu widzisz się z innymi? Ile razy masz możliwość przedstawienia aktualnej oferty?

 

Twoja Kariera zawodowa – korzyści ze współpracy z firmami w ramach MLM:

Poza korzyściami finansowymi również nabywasz  inne, według mnie cenniejsze. Rozwijasz umiejętności zawodowe oraz zdobywasz doświadczenie zawodowe, które możesz wpisać w CV, w sytuacji poszukiwania pracy?

Jakie umiejętności rozwijasz w tym marketingu? (negocjacje, komunikatywność, umiejętność przekazywania wartościowych informacji droga elektroniczną, utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami, wytrwałość, konsekwencja w realizacji celów, a także rozwijanie umiejętności z obsługi social media).

Czy przyda to się w własnym biznesie?

Oczywiście. Wszystkie te wymienione wyżej umiejętności przydadzą się w własnym biznesie ale także pracy zawodowej na etat. Zdobyta wiedza  merytoryczna, przyczyni się do pisania wartościowych postów np. o kosmetykach ( w przypadku blogowania).

Podsumowanie:

Osiągnięcie dochodu pasywnego jest realne, jednak tak jak wspomniałam wcześniej, wymaga poświęcenia trochę czasu na samym początku współpracy.

Praca w MLM ma bardzo dużo korzyści. Należy wspomnieć już sam fakt, że jest to przeważnie praca w renomowanej Firmie istniejąca na polskim rynku od lat. I nie jest to żadna piramida finansowa a możliwość zarabiania jak najbardziej realna.

Może z niej skorzystać każdy, kto chce zarabiać i decydować na co zarobione pieniądze przeznaczy, czy zainwestuje dalej.

Jeżeli aktualnie uczysz się, studiujesz, blogujesz, jesteś na urlopie macierzyńskim, wychowawczym, poszukujesz pracę czy po prostu pracujesz na etacie, możesz skorzystać z tej formy.

Jeżeli jesteś zainteresowana szczegółami współpracy, skontaktuj się ze mną.

2 thoughts on “Jak zarabiać, czyli prosty sposób na przykładzie dochodu pasywnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.