Szlakiem placów zabaw

Szlakiem placów zabaw, czyli wakacje z aktywnym pięciolatkiem.

szlakiem placów zabaw

 

Od kilku lat kiedy staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami dziecka, urlop spędzamy głównie nad morzem. B o piasek i zabawy w babki, morze do pluskania, wszędzie blisko nie trzeba się przemieszczać z wózkiem i całym wyposażeniem, które należy ze sobą wziąć w przypadku wycieczek z małym dzieckiem.

W zeszłym roku nasz syn skończył 5 lat i postanowiliśmy spędzić te wakacje w górach. Mały na szczęście lubi aktywność więc stwierdziliśmy, że spróbujemy zrewidować nasze zapędy wycieczek górskich z jego możliwościami. Przed wyjazdem mieliśmy założony jakiś plan, jednakże po dwóch pierwszych dniach musieliśmy go ponownie zweryfikować dla dobra naszego syna. Zmiana nie była jednak taka zła i w ostateczności w ciągu 8 dni zwiedziliśmy i zobaczyliśmy bardzo dużo. Nasz syn jest bowiem bardzo aktywnym 5latkiem lubiącym nowości i zmiany.

Co prawda nie było dużo chodzenia po górach, bowiem Młody jeszcze nie poczuł tego bakcyla, ale też dlatego, że jak każdy aktywny 5 latek nie lubi monotonii np. w postaci spaceru dłuższego niż 1h w tym samym krajobrazie jak lasy i góry. Ale to nic. Mimo tych pierwszych niedomówień między nim a rodzicami, czyli nami, zmieniliśmy plany i potem było już więcej urozmaiceń, wycieczek w różne miejsca i więcej niespodzianek dla dziecka. Ogólnie był zadowolony z wakacji, więc mam nadzieje, że będziemy teraz jeździć częściej i dłużej spacerować po samych górach.

Jeżeli planujecie lub myślicie, by wakacje z dziećmi spędzić w górach, zapraszam Was na cykl 8 postów, w których opisałam każdy dzień naszego urlopu.

Zapraszam Was również na mój wcześniejszy post w którym napisałam rady, czego nie należy robić na wakacjach w górach. My niestety te błędy popełniliśmy ale mam nadzieje, że Wy już nie.

Zwróćcie zatem uwagę na następujące kwestie bardzo przydatne podczas wakacji z dziećmi:

– jakie zabawy dla dziecka ( na szlaku śpiewaliśmy np. idziemy do zoo, zmienialiśmy słowa piosenki, opowiadaliśmy zabawne historie

– gdzie znajdują się najbliższe place zabaw

– małe nagrody, niespodzianki dla dziecka (pieczątki w sklepach, zamkach, na szlaku, pierdołki na straganach, kapsle

– wyposażenie plecaków

Tak, aby te wakacje były atrakcją i wypoczynkiem dla dziecka jak i dla rodziców 🙂

 

1 thought on “Szlakiem placów zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *