Krótki wpis o tym, kto osiąga sukces

Sukces to słowo oznacza wiele. Czy zasługujesz na niego?

Czy wierzysz, że go osiągniesz?

A może uważasz, że sukces należy tylko do wybranych?

Dzisiaj pokaże Ci, że Ty również możesz osiągnąć sukces i co na to ma wpływ.

sukces

 

Zanim rozwinę temat, chciałabym gorąco podziękować Kasi, mojej drugiej połówki od rozwojowych dialogów, za „kopa w tyłek” 🙂 Dzięki niej powstał ten post 🙂 Zapraszam do Kasi na nowości kosmetyczne 🙂

 

„Każdy żyjący na świecie szuka szczęścia. Istnieje jeden pewny sposób, by je znaleźć. Jest nim kontrolowanie swoich myśli. Szczęście nie zależy od warunków zewnętrznych. Ono zależy od warunków WEWNĘTRZNYCH.”

 

Dale Breckenridge Carnegie to amerykański pisarz z zakresu psychologii i historii. Specjalizujący się w książkach z zakresu samorozwoju oraz umiejętności interpersonalnych.

Pochodził z biednej farmerskiej rodziny. Był drugim synem Jamesa Williama Carnagey’a i Amandy Elizabeth Harbison. W młodości pracował na wsi. Ukończył edukację w Kolegium Nauczycielskim w Warrensburgu. Po ukończeniu koledżu prowadził kursy korespondencyjne. Potem zaczął sprzedawać bekon oraz zupki dla Armour & Company.

Od 1912 roku prowadził w Nowym Jorku kursy zawodowe dla ludzi interesu. Początkowo zarabiał 30$ tygodniowo, a po napisaniu książki Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, którą przeczytało ponad 50 mln ludzi i przetłumaczono na 37 języków, stawał się coraz bardziej sławny.

Fascynował się relacjami ludzkimi, obserwował i uczył od wielu jak zachowywać się by działać skutecznie. Jako, że sam osiągnął sukces, chociaż wcześniej nigdy o czymś takim nie marzył, a także widząc, jak inni ludzie skutecznie realizują swoje cele i marzenia, postanowił zbadać, co charakteryzuje ludzi, którym się udaje.

Według tych badań – mamy 100% na 3 czynniki, z czego 2 czynniki stanowiły 15% a trzeci – 85%

Pierwszy czynnik wiedza – czyli muszę coś wiedzieć, by w tej materii osiągnąć sukces. Np. wiedza o produktach, zapraszanie do zespołu, zarabianie

Drugi czynnik umiejętności – mając wiedzę, niekoniecznie umiesz ją wykorzystać. Nie pokazujesz katalogu, nie zbierasz zamówienia, nie zapraszasz. Nikt nie urodził się z umiejętnością prowadzenia auta czy języka obcego. Nabywa się je podczas praktyki, próbowania, ćwiczenia, tak samo z zapraszaniem.

Trzeci czynnik – nastawienie. 85%!!! Nasza postawa, z jaką przystępujemy do danej sytuacji czy zjawiska. To nastawienie sprawia, że podejmujemy pewne decyzje. Nastawienie sprawia, że dotykamy się tematów które dla niektórych wydają się niemożliwe. Nastawienie powoduje, że jak ktoś nam mówi: nie zrobisz tego – Ty mówisz: „no to popatrz!” i robimy to. Wiara że się uda. Oprzyj ją na faktach, skoro innym się udało, to mi również się uda!

Podstawę sukcesu najczęściej tworzy głęboka wiara w to, co się robi i chęć osiągnięcia wyznaczonego celu oraz zadowolenie z drobnych osiągnięć na drodze do tego sukcesu. To, jak zachowują się ludzie w dużym stopniu zależy od tego, co myślą o sobie, innych ludziach i otaczającym świecie.

Na początku artykułu napisałam ten cytat. Nawet jeśli nie zgadzałaś/eś się z nim na początku to teraz rozumiesz dlaczego cytuje te słowa?

„Każdy żyjący na świecie szuka szczęścia. Istnieje jeden pewny sposób, by je znaleźć. Jest nim kontrolowanie swoich myśli. Szczęście nie zależy od warunków zewnętrznych. Ono zależy od warunków WEWNĘTRZNYCH.”

Myślenie pozytywne wywołuje w podświadomości wizję powodzenia. Dodaje sił oraz wpływa korzystnie na samopoczucie, a także ułatwia kontakty z innymi ludźmi. Istniejące trudności mogą być postrzegane jako ciekawe wyzwania, dzięki czemu pokonywanie ich sprzyja rozwojowi, wzbogaca wewnętrznie i wzmacnia poczucie własnej wartości. Warto zatem rozwijać cechy, sprzyjające optymistycznemu podejściu do życia. Warto inwestować w samorozwój.

 

Podobał Ci się tekst?

3 thoughts on “Krótki wpis o tym, kto osiąga sukces

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *