Social Media Specjalist – nowy zawód

Social Media Specjalist – nowy zawód działający na polskim rynku zawodowym. Scharakteryzuje go Ola, którą możesz znaleźć na facebook lub stronie Social Garden.

 

Opis i charakterystyka zawodu: Social Media Specjalist

Pracuje jako ogarniacz social mediów i fotograf. Prowadzę media społecznościowe różnorodnych firm, najczęściej z branży dziecięcej i kosmetycznej, choć ostatnio zdarzyła się rówież gastronomiczna. Od dziecka wiązałam swoją przyszłość z pisarstwem i fotografią. Przez długi czas zajmowałam się sesjami dziecięcymi i pisaniem bloga. W Social Garden udało mi się połączyć obie pasje. Nadal prowadzę bloga i wiedzę, którą w nim zdobyłam, wykorzystuje by pomagać innym. Podobnie jest z fotografią, nadal wykonuje sesje zdjęciowe, a wiedzę zdobytą przez kilkuletnie doświadczenie pożytkuje wykonując sesję produktowe do mediów społecznościowych.

Ukończenie jakiej szkoły jest wymagane?

W moim zawodzie nie jest wymagane ukończenie żadnej szkoły, a jedynie intuicyjność, podążanie za nowinkami i zamiłowanie do pracy na platformach społecznościowych. U mnie niezwykle przydatna okazała się Akademia Fotografii, która dała mi merytoryczną wiedzę i techniczne przygotowanie do korzystania z Photoshopa. Pedagogika ukochała we mnie branżę dziecięcą, często wykorzystuje wiedzę na temat rozwoju dziecka w artykułach dla firm. Istotne było również Dziennikarstwo, które utwierdziło mnie w mojej miłości do pisarstwa.

Gdzie można znaleźć pracę w tym zawodzie?

Ja założyłam działalność gospodarczą, z tego względu, że nie chciałam być od nikogo zależna. Jednakże w tym zawodzie można śmiało zatrudnić się w agencji reklamowej lub na umowę zlecenie/pracę w jakiejkolwiek firmie, która potrzebuje pomocy z mediami społecznościowymi.

Charakterystyka wykonywanych czynności i zadań na danym stanowisku

Robię to czego oczekuje ode mnie klient, moje działania zależą od jego potrzeb. Jeśli aktualnie potrzebuje sesji produktowej wcielam się w fotografa, jeśli potrzebuje obsługi instagrama lub fanpage’a – działam na tych serwisach. Piszę również artykuły, prowadzę blogi, zajmuje się pozyskiwaniem klientów, odpisuje na wiadomości, dbam o ruch na stronie, tworzę konkursy, współpracuje z blogerami. Wszystko to, czego oczekują klienci.

Co mi się w tej pracy najbardziej podoba?

Co mi się podoba? Chyba wszystko. Robię to o czym marzyłam, jestem swoim szefem, wybieram z kim chce pracować i kiedy to robić. Fotografuję i piszę – to jest to z czym chciałam wiązać swoją przyszłość. Komfortowa jest również praca w domu i poznawanie osób z najróżniejszych branż.

============================

Charakterystykę wszystkich zawodów, które do tej pory pojawiły się na stronie, znajdziesz w Opisie projektu: Godzę pasję z karierą. Zapraszam!

 

12 thoughts on “Social Media Specjalist – nowy zawód

  • Podziwiam 🙂 Dla mnie bardzo ciekawa praca, można powiedzieć – praca marzeń 🙂 Ale przede mną bardzo dużo pracy…. Ale to coś, co faktycznie lubię i sprawia mi przyjemność 🙂 i chciałabym to wszystko ogarnąć 🙂

  • Dla osób patrzących z boku wrzucanie wpisów do social mediów to bułka z masłem…. i tak można twierdzić dopóki samemu nie zacznie się tego robić. Coś na ten temat wiem. Jeszcze przed moją przygodą z blogiem uważałam, że nie ma w tym nic trudnego. Haha dobre sobie. Odkąd sama zaczęłam promować bloga w social mediach wiem, że to bardzo trudna praca. Jest miliony ludzi, którzy chcą zaistnieć i to strasznie dużo wysiłku potrzeba, żeby zaistnieć. Podziwiam takich ludzi jak Ty, ponieważ zdaję sobie sprawę ile musiałaś się nauczyć oraz jak dużą kreatywnością trzeba dysponować, aby móc pracować w takim zawodzie. Moje pisanie i budowanie wizerunku to dopiero etap raczkujący. Słowa uznania przesyłam.
    Pozdrawiam 🙂

    • Tak, łączenie pasji z pracą zawodową daje uczucie spełnienia. Jeżeli jednak praca zawodowa nie jest naszą pasją, to dobrze jest realizować swoje pasje, po pracy zawodowej, by również być zadowolonym z życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.