Godzę pasję z karierą – historię prawdziwe

blog o motywacji

 

Niektórzy twierdzą, że to niemożliwe, że gdy przenosimy i robimy z hobby/pasji maszynkę do zarabiania pieniędzy – tak naprawdę „tłamsimy” je, sprawiamy, że to co kiedyś kochaliśmy robić, zaczyna budzić w nas  niechęć  do działania. Czy to prawda?
 
 
„Pewnego dnia będziesz miał tyle lat co ja. Proszę weź moją radę i nie zmarnuj swojego krótkiego życia. Inwestuj swoją młodzieńczą energię w swoją pasję.
Dziel się tym, co najlepszego masz w swoim wnętrzu/duszy ze światem. Twoje ciało umrze, ale Ty nie możesz.
Nie martw się o małe rzeczy jak ciało, pieniądze czy posiadanie. One przemijają razem z ciałem i są bez wartości.
Nie martw się o to, co inni myślą o Tobie. Nie szukaj uznania, zaakceptuj siebie samego. Twoja pasja i pomysłysą wyrazem Twojego wnętrza/duszy. Twoje piękno będzie trwało wiecznie, tak jak Ty.”
 
 
Krąży takie memo w internecie, szczerze mówiąc, nie wiem kto jest autorem tych słów ale przesłanie jest oczywiste, warte uwagi i zatrzymania się.
Mam dla Was kilka artykułów, a raczej charakterystyk zawodów i konkretnych osób, które być może zmienią Wasze spojrzenie  na zawody, stanowiska pracy  i pewne sfery działalności  biznesowych.
Są to historie osób, które wykonując pracę zawodową, realizują swoje zainteresowania. Czy to jako praca na etacie, czy jako własny biznes lub tzw. „wolny strzelec”.
Moim celem jest na podstawie tych charakterystyk pokazać Wam – ludziom, dopiero wkraczającym na rynek pracy, ale również funkcjonującym na nim jakiś czas, co dokładnie wykonuje się pracując na danym stanowisku lub kończąc konkretną specjalizację.
Czy rzeczywiście konkretny zawód jest najważniejszy? Co tak naprawdę wybrać? Jak tego dokonać skoro jeszcze nie wiem co chcę w życiu robić? Na to pytania odpowiadałam kiedyś tutaj

Teraz chcę  uzmysłowić tym nie wierzącym, że można łączyć zainteresowania z karierą zawodową, że pasja może stać się naszą satysfakcją zawodową.
 
Możesz to robić w trojaki sposób:
– gdy hobby wykonujesz w całości zawodowo (praca na etat lub własna działalność gospodarcza)
– gdy w pracy zawodowej wplatasz umiejętności i wiedzę  nabytą dzięki swoim zainteresowaniom  i one ułatwiają Ci lub pozwalają na osiąganie zawodowych sukcesów
– gdy pasje realizujesz po pracy a dzięki temu masz cel powrotu do domu? Traktujesz ją jako relaks.
To kilka zawodów których wykonywanie nie zawsze wymaga ukończenia konkretnej szkoły. Są to zawody występujące na rynku pracy, w których łatwo znaleźć pracę ale i takie, gdzie miejsc pracy jest bardzo mało.
 
Znajdziesz tutaj  odpowiedź na 5 prostych pytań:
1.      Opis charakterystyka zawodu.
2.      Ukończenie jakiej szkoły jest wymagane?
3.      Gdzie można znaleźć pracę? (jakie firmy, branże, czy własna działalność gospodarcza?)
4.      charakterystyka wykonywanych czynności i zadań na danym stanowisku.
5.      Co mi się w tej pracy najbardziej podoba?
 
Być może znasz którąś z tych osób? A może chcesz, by Tobie pomogła? Nie ma problemu, w postach zawsze znajdziesz miejsce sieciowe w którym ją znajdziesz, wystarczy tylko się skontaktować! Zapewniam Ciebie, że jest to niezły fachowiec w swojej branży!

 

Pamiętaj o tym, że
 
zawód i pasja
 
 
Ważne jest, by uzmysłowić sobie czym naprawdę w aspekcie psychologicznym jest pasja?
 
Według Jacka Santorskiego pasja to nic innego jak „rodzaj motywacji wewnętrznej, ale ktoś, kto jest dopiero na początku tej drogi, zamiast pasji wnosi poświęcenie, a poświęcenie jest dla kogoś lub dla czegoś, a nie dla siebie. Jeżeli ktoś wkłada swoje serce w nadziei, że zostanie mu to wynagrodzone, doprowadzi się do wypalenia. Pasja polega na tym, że mówię mojej pracy – Potrzebuję cię, bo cię kocham, a pracodawcy: tak lubię robić to, co robię, płać mi godziwie w miarę swoich możliwości, a ja będę to robić. Pamiętaj w pasji nagrodą jest już sam proces.”
 
Jesteś zainteresowana/y??

=======================

Zawody do tej pory scharakteryzowane – zapraszam do zapoznania się:

23 thoughts on “Godzę pasję z karierą – historię prawdziwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *